Kürdan Böreği

Malzemeler

2 yufka
1 paket Torku Uzun Dana Sosis
Kızartmak için Torku Ayçiçek Yağı
Kürdan ve pet şişe kapağı

Hazırlanışı
Bir yufkayı açın ve yarıdan katlayın, ardından yufkayı tekrar yarıdan katlayarak 8 kat haline getirin (Bu işlemi yufkaları kolayca kesmek için yapıyoruz). Bir pet şişe kapağı yardımıyla yufkadan yan yana aralıksız yuvarlak parçalar kesip çıkartın. Yufka yuvarlaklarını 6-7 tane üst üste olacak şekilde ayrı ayrı dizin. Sosisleri dilimleyin ve kürdana önce sosisi, ardından yuvarlak yufka demetini, tekrar sosisi ve tekrar yuvarlak yufka demetini koyun. En son kenara tekrar sosis yerleştirin. Yufkalar ve sosisler bitene kadar bu işlemi sürdürün.
Bir tavada Torku ayçiçek yağını ısıtın. Arada bir delikli kepçe ile karıştırarak börekleri kızarana dek pişirin. Pişirdikten sonra kağıt havlu üzerine alıp isteğe göre Torku Yoğurt ile servis yapın.

Emine Beder’den Kürdan Böreği Lezzet Sırrı
Böreklerin çıtır kızarması için derin bir yağda kızartmayı tercih etmektir. Kızartma işlemi sonrasında, böreklerin fazla yağını süzmek için küçük bir tel süzgeç içine ıslatılmış ve suyu sıkılmış kağıt havlu yerleştirin. Böylelikle, fazla yağın süzülmesini sağlayarak böreklerin daha hafif ve çıtır olmasını sağlayabilirsiniz. Bir sonraki kızartma için yağı buzdolabında bekletmeniz de önerilir. Afiyet olsun!