Herkes Beğendi

Malzemeler
Muhallebisi için; Kırmızı şerbetli pelte için;

1 litre Torku Süt
2 çorba kaşığı un
2 çorba kaşığı buğday veya mısır nişastası
2 paket vanilya
1 paket Torku Tam Buğdaylı Bisküvi
5 çorba kaşığı Torku Toz Şeker

3 su bardağı Torku Kırmızı Şerbet
2,5 çorba kaşığı buğday veya mısır nişastası
2 çorba kaşığı Torku Toz Şeker

Süslemek için; arzuya göre vişne, yaban mersini, antep fıstığı vb.

Hazırlanışı
Tencereye şekeri, unu ve nişastayı koyup karıştıralım. Karışımı sürdürerek azar azar Torku süt ekleyelim ve ağır ateşte üzeri göz göz olana kadar pişirelim. Ateşten almadan önce vanilyayı ekleyip çırpma teli ile iyice karıştıralım.

Kupların yarısına kadar muhallebiyi boşaltalım. Torku Tam Buğdaylı Bisküvileri robot yardımıyla un haline getirip muhallebilerin üzerine bir tatlı kaşığı kadar serpelim. Kupları buzdolabına kaldırıp biraz soğumalarını bekleyelim.

Bu arada Torku Kırmızı Şerbetli pelteyi hazırlayabiliriz. Bir tencereye nişasta ve şekeri ekleyip karıştıralım, ardından azar azar ve ara vermeden Torku Kırmızı Şerbetini ekleyelim. Sürekli karıştırarak üzeri göz göz olana kadar pişirelim. Peltenin daha saydam olması için birkaç dakika daha karıştırarak pişirmeye devam edelim.

Buzdolabından çıkardığımız muhallebilerin üzerine pelteyi boşaltarak servis yapana kadar tekrar buzdolabında bekletelim.

Emine Beder’den Herkes Beğendi Tatlısının Lezzet Sırrı
Tencerede un, nişasta ve şekeri süt ilave etmeden karıştırırsanız muhallebinizi topaklanmadan pişirebilirsiniz. Üzerine kırmızı şerbetli peltesi içinde nişasta ve şekeri karıştırıp sonra kırmızı şerbeti eklerseniz, topaklanmadan pişirebilirsiniz. Muhallebiyi kuplara koyduktan sonra buzdolabında hafifçe yoğunlaşmasını beklerseniz, üzerine ilave edeceğiniz kırmızı şerbetli pelte daha güzel görünecektir. Peltenin üzeri göz göz olduktan sonra fazladan 1-2 dakika daha pişirirseniz daha saydam olur. Afiyet Olsun!