ZEYTİN DALI HAREKÂTINA KONYA ŞEKER’DEN DESTEK

KONYA ŞEKER, MEHMETÇİK İÇİN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLEDİGıda sektörünün öncü kuruluşlarından biri olan Konya Şeker, sosyal sorumluluk projeleriyle de örnek oluyor. Toplumsal konulardaki hassasiyetini sürdüren Konya Şeker, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusunun birlikte yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtına destek vermek amacıyla kan bağışı kampanyası başlattı. Konya Şeker, Panplast, Seydibey, Panagro, Çumra Şeker, Beta Ziraat ve Unlu Mamüller Bisküvi, Kek, Gofret Üretim Tesisinde gerçekleştirilen kampanyaya katılım oldukça fazlaydı. Kampanya Şubat ayının ilk haftasına kadar devam edecek.

 
ZEYTİN DALI HAREKÂTINA BİR DESTEK DE KONYA ŞEKER’DEN
“Kurumsal Organ Bağışı” ve “Türkiye Nüfusu Kadar Ağaç” gibi projelere imza atan Konya Şeker, kan bağışı kampanyası ile de örnek oluyor.
AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk önderliğinde 2007 yılında başlatılan ve her yıl periyodik olarak devam eden “Kan Bağışı” kampanyası çerçevesince bugüne kadar 1979 ünite kan bağışı yapıldı. Konya Şeker, son olarak Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusunun birlikte yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtına da destek vermek amacıyla kan bağışı kampanyası başlattı.
İlk olarak Panplast’ta başlayan kampanya, sırayla Seydibey, Panagro Et-Süt Entegre Gıda Tesisleri, Konya Şeker Merkez Kampüsü,  Çumra Şeker Kampüsü ve Beta Ziraat Tohum Üretim ve İşleme Tesislerinde devam edecek.

 
KONYA ŞEKER, DERDE DERMAN OLUYOR
Zeytin Dalı Harekâtı için Konya Şeker ile Türk Kızılay’ının ortaklaşa olarak düzenlediği “Kan Bağışı” kampanyası ile ilgili bir değerlendirme yapan AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, “Konya Şeker ailesinin gerek organ bağışı, gerekse kan bağışı kampanyası vesilesiyle sergilediği hassasiyet ve her arkadaşımızın gönülden katılımı, bu ailenin ülkeye ve bu ülkenin insanına gösterdiği sevgisinin işaretidir” dedi.


Başkan Recep Konuk: “Konya Şeker olarak bizim bir duruşumuz, tavrımız var. Bu duruş, tavır sadece ekonomik alanla sınırlı değildir. Biz, sosyal hayatta da, sosyal sorumluluk projelerimizde de aynı duruş ve tavrı sürdürmeyi prensip edinmiş bir kurumuz. Biz ülkemizin, milletimizin, kahraman ordumuzun yanındayız ve hep de yanında durmaya devam edeceğiz. Biz derde derman olmak için varız. Biz, hiçbir alanda son dakikacı da olmadık. Bıçak kemiğe dayanana kadar beklemedik. Yani işler veya meseleler acil hale gelene kadar beklemedik. Mesela yaptığımız yatırımlar, genellikle mesele kapıyı gelip çalmadan önce meseleyi bertaraf eden, derde derman olan yatırımlardır.  Bu anlayışımız, sosyal sorumluluk projelerimize de damga vuran anlayıştır. Bu ailenin en büyük özelliği, sorunlara duyarlı olmak ve çözümüne katkıda bulunmaktır. Kan bağışı, ihtiyacı olan bir insana can olmaktır, çaresizliğin çaresi olmaktır, milletimizin derdine derman olmaktır. Bu bilincimizi hiç kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz. Daha öncekilerde olduğu gibi Zeytin Dalı Harekâtı’na destek vermek amacıyla başlattığımız kan bağışı kampanyasına da tüm çalışanlarımız şevkle, heyecanla, gönülden bir katılım göstermektedir. Gösterdikleri hassasiyet, sergiledikleri duyarlılık dolayısıyla hepsini kutluyor, onların bu davranışının örnek olmasını, örnek alınmasını diliyorum” diye konuştu.