Hakkımızda

Biz, Anadolu’nun verimli topraklarını işleyen, doğal üretim yapan 900 bin çiftçiyiz ve kendi ürettiğimizi yine kendi fabrikalarımızda işleyerek kendi markamızla sizlere ulaştırıyoruz. Markamız Torku ile evlerinize ve sofralarınıza geliyoruz.

Üreticimizin emeğini tarladan sofranıza getiriyoruz.

Tohumumuzu, gübremizi ve yemimizi kendimiz üretiyoruz. Güvenle tüketin diye araya kimseyi sokmadan kendi fabrikalarımızda doğallığı, sağlığı ve kaliteyi her şeyin üzerinde tutarak Anadolu toprağının bereketini ve emeğimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Bereketli toprağımız bizim en kıymetli hazinemiz. Sadece bugünü düşünerek hareket etmiyor, bu hazineyi yarınlara, çocuklarımıza daha da güzelleştirerek bırakmayı amaçlıyoruz. Bu amaçla hem tohumumuzu hem toprağımızı koruyoruz. Yarınımızı da düşünerek Konya Ovası’na bugüne kadar 19 milyon ağaç diktik ve dikmeye de devam ediyoruz.

Biz, Torku’yuz, biz Konya Şeker’iz.

Torku, geniş bir ürün yelpazesini tohumdan çatala Konya Şeker güvencesiyle sunuyor

Bugün geniş bir ürün yelpazesini Konya Şeker güvencesiyle tüketiciye sunan Torku, adını Türkçenin bilinen en eski sözlüğü Divan-ı Lügat’ı Türk’ten aldı. Kelime anlamı “ipeksi, ipek gibi sağlam” olan Torku ile 2007 yılında çikolata ürünleriyle tüketiciye merhaba dedik ve kısa sürede unlu mamullerden, çikolata kaplamalı ürünlere, şekerlemeye, dondurulmuş patatesten süt ve et ürünlerine, bulgurdan meyve suyuna sirkeden şalgama kadar geniş bir yelpazeye ulaştık. Bu yelpazeyi her geçen gün büyütmeye ve ürün çeşitliliğimizi artırmaya devam ediyoruz.

Torku markası altında ürettiğimiz ürünleri, tohumdan sofranıza, çatalınıza kadar her aşamada güvenilir bir gıda zinciri sistemi ile sunuyoruz. Ürettiğimiz hemen her ürünün çoğu hammaddesi çiftçilerimiz tarafından üretiliyor.

Doğal şeker pancarının en tatlı halini Konya Şeker güvencesiyle sunuyoruz. Tohumdan çatala güvenilir gıda politikamızın gereği güvencemiz Konya Şeker tarafından üretilen GDO’suz şeker pancarı tohumlarıyla başlıyor ve pancarın yetişmesi süresince çiftçiye verdiği eğitimlerle ve desteklerle devam ediyor. Türkiye’de mevcut şeker üretiminin dörtte birini, yüksek teknolojiye sahip iki fabrikasıyla Konya Şeker gerçekleştiriyor.

Tohumdan çatala güvenilir gıda politikamızı sadece şekerde değil bu şekeri hammadde olarak kullandığımız ve şekerlemeden çikolataya, bisküviden, keke ve gofrete kadar tüm ürünlerimizde de sağlıyoruz. Şeker dışındaki diğer hammaddelerde de yüksek kalite standartlarından asla ödün vermiyoruz. Torku markalı ürünlerimizi, kaliteli hammaddenin ve üretim tesislerinde yüksek teknolojinin yanı sıra deneyimli Ar-Ge uzmanlarımız tarafından geliştirilen çok özel tariflerle üretiyoruz.

Konya Şeker güvencesini dondurulmuş gıda ürünlerinde de sürdürüyoruz

Üretici ortaklarının her türlü ürününe katma değer sağlamayı ve bunu yaparken de tüketiciye sağlıklı, güvenilir ve yüksek kalitede ürünler sunmayı amaçlayan Konya Şeker, ürettiği parmak patates çeşitleri, soğan halkası, patates kroket gibi özel ürünleri dondurarak yüksek kalite standartlarında tüketicilere sunuyor. Şeker pancarı gibi tohumundan itibaren her aşamasında Konya Şeker’in kontrolünde olan ürünlerimizin, hiçbir katkı maddesi ve koruyucu kullanılmadan çok hızlı bir biçimde dondurularak tarladaki tazeliğini korumasını sağlıyoruz. Torku markasıyla tüketicilerimize sunduğumuz dondurulmuş ürünlerimiz aralarında uluslararası markaların da bulunduğu önemli restoran zincirlerinin de menülerinde yer alıyor.

Et ve süt ürünlerinde Torku Güvenilir Gıda Zinciri

Arkasında 900 bin çiftçi ortağıyla Konya Şeker’in bulunduğu ‘Torku Güvenilir Gıda Zinciri’nin iki temeli bulunuyor. Bu temellerin ilki ve en önemlisi, sertifikalı çiftçilerden oluşan hammadde tedarik modelimiz, diğeri ise yüksek teknolojinin kullanıldığı en üst düzeyde hijyenin sağlandığı Akıllı Üretim Tesisimiz oluyor.

Öncelikle Konya Şeker olarak özel eğitimlerden geçmiş ‘sertifikalı çiftçilerimizden’ güvenilir hammadde tedarik ediyoruz.

Sertifikalı çiftçilerimizden alınan sütler düzenli olarak analiz edilerek kontrolden geçiriliyor, ayrıca veteriner hekimlerimiz tarafından da hayvan sağlığı ve refahı açısından düzenli kontroller yapıyoruz.

Torku et ürünleri için ise çiftçilerimizin hayvanları Konya Şeker veterinerleri tarafından detaylı kontrollerden geçiriliyor ve hayvanların menşei, aşı geçmişi inceleniyor.

Yüksek teknoloji ve hijyen standartlarıyla Akıllı Üretim Tesisi

Torku Güvenilir Gıda Zincirinde hammadde tedarik sürecindeki özen ve hassasiyet üretim tesislerinde de artarak devam ediyor. Üretim tesisimiz içinde, akıllı havalandırma sistemi ve hepa filtreler sayesinde bir ameliyathane ortamı kadar temiz hava sağlıyouz. Tesise giriş ancak kontrollü hijyen alanlarından yapılabiliyor. Ayrıca Türkiye’de bir ilk olan el değmeden geleneksel beyaz peynir üretim teknolojisi burada kullanılıyor. Ette ise ekolojik dezenfeksiyon adı verilen sistemle karkas et hiçbir kimyasal kullanmadan sadece su ve tuz ile sağlanan özel bir yöntemle dezenfekte ediyoruz.

Sizlerin sağlığı için üretim sürecinde gösterdiğimiz hassasiyeti çevreye karşı da gösteriyor ve atık suları değerlendirerek tarım arazilerinin sulanmasında kullanıyoruz.

‘Torku Güvenilir Gıda Zinciri’ ile sizler ve sevdikleriniz ürünlerimizi gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Tüketici için doğal ve sağlıklı ürünler, üretici için de hasadına talep garantisi

Üreticimizin tarımsal faaliyetlerini tohumdan sofraya kadar bir zincir olarak gören Konya Şeker, öncelikli olarak bu zincirin tamamının gelişmesini sağlıyor. Konya Şeker bu anlayışla, Torku markasıyla nihai tüketiciye doğal ve sağlıklı ürünler ulaştırırken, üreticinin hasadına da talep garantisi oluşturmayı başarıyor.