Üniversitelilerin yiyecek markasındaki tercihi; Torku

‘Doğal Olarak Bizden’ sloganıyla yola çıkan ve kısa sürede ürün sayısını hızla arttırarak yer aldığı gıda guruplarının hemen hepsinde pazarın büyükleri arasına adını yazdıran bir marka haline gelen Torku’ya bir ödül de İstinye Üniversitesi’nden geldi. Öğrenciler arasında gerçekleştirilen araştırmada “en iyi yiyecek” markası olarak Torku seçildi.

Üniversitelilerin yiyecek markasındaki tercihi; Torku


ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİLERİN TERCİHİ DE TORKU OLDU

Bütün yatırımlarını çiftçi odaklı gerçekleştiren Konya Şeker’in gıda markası olan Torku, 2007 yılında çıktığı yolda büyük bir mesafe kat etti. Öyle ki artık sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok ülkesinde de Torku ürünlerini görmek mümkün. 900 bin çiftçinin desteğiyle ortaya çıkan ve güvenle tüketilen Torku, bugüne kadar pek çok alanda ödüle layık görüldü. Son olarak İstinye Üniversitesi’nde gerçekleştirilen araştırmada Torku ön plana çıktı. Öğrenci Merkezi koordinasyonunda düzenlenen araştırmanın Türkiye’nin en iyileri bölümünde “En İyi Yiyecek” markası olarak Torku seçildi. İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü’nde gerçekleştirilen törende ödülü, Konya Şeker'in Fuar Etkinlik ve Organizasyon Yöneticisi Hikmet Balcı aldı. 

TORKU, TÜRKİYE’NİN 5 GIDA DEVİNDEN BİRİ

25. ve 26. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk'un oluşturduğu vizyon çerçevesinde, ülkemizin en büyük 5 gıda devinden birisi olmayı başaran, bu çerçevede 45 tesisi ülkemize kazandıran Konya Şeker, üretimi ve üreticiyi desteklerken, bir taraftan da ülkemizdeki gıda güvenliğinin adresi olmayı başardı. 
Üretimini dünyanın en modern tesislerinde gerçekleştiren Konya Şeker’in Torku markalı süt, şekerleme ve atıştırmalık ürünleri yüzde 100 doğal pancar şekerinden üretiliyor. Türkiye’de ilk defa glikoz şurubu içermeyen ürünlerle özellikle çocukların sağlıklı beslenmesini sağlayan Konya Şeker, dünyanın tek kampüs içerisindeki en büyük et ve süt entegre tesisinin de sahibi. 
Konya Şeker, şekerleme ve atıştırmalık ürünlerin yanı sıra tüketiciye doğal sağlıklı et ve süt ürünlerini de sunuyor. Ülkemizin yağlık tohum ithalatının önüne geçebilmek için açtığı fabrikada ayçiçeği yağı üreten Konya Şeker, tüketiciye Torku markasıyla sunduğu ürünler arasına şalgam suyunu, üzüm ile elma suyunu ve bulguru da ekledi.