TORKU ŞEKERSPOR, ÇİN’DEKİ YARIŞLARA KÜRSÜYLE BAŞLADI

2017 sezonunda elde ettiği başarılarla göz doldurmayı başaran Türkiye'nin tek kıta bisiklet takımı Torku Şekerspor, Çin’de gerçekleştirilen Mavi Göl Turu'na da (Tour of Qinghai Lake) iddialı başladı. Antrenör Branco Filip,Torku Şekerspor başarının tesadüf olmadığını herkese gösterdi” dedi.


 
GÖZLER, TORKU ŞEKER’İN ÜZERİNDEYDİ
2017 sezonu uluslararası programı ve Dünya Bisiklet Birliği (UCI) takviminde yer alan 16. Tour of Qinghai Lake’in 13 etaplık yarışına Torku Şekerspor Kıta Bisiklet Takımı iddialı başladı. Zorlu etaplarıyla otoritelerin dikkatini çeken Tour of Qinghai Lake, bu yıl da soğuk, yoğun yağış ve yüksek rakım tırmanışlarıyla yarışçıları oldukça zorlayacağa benziyor. Dünyaca ünlü birçok bisikletçinin katıldığı Tour of Qinghai Lake’da Torku Şeker, elde ettiği başarılarla adından söz ettiriyor.
 
“BU BAŞARILAR DEVAM EDECEK”

1'inci etapta Ahmet Örken 9., Batuhan Özgür 12., Luca Chirico ise 32. oldu. 2. etapta ise Ahmet Örken büyük bir başarıya imza attı ve güçlü rakiplerinin arasından sıyrılarak 3. olmayı başardı.
Batuhan Özgür de bu etapta 6. oldu. 2. Turda Nazım Bakırcı ise yokuş formasını kazandı.
Takım halinde çok zorlu iki etaptan, beklenenin üzerinde bir başarı ile çıktıklarını ifade eden Torku Şekerspor Kulübü Bisiklet Antrenörü Branco Filip, yaptığı açıklamada başarının tesadüf olmadığını ifade ederek “Fas, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Rodos, Hırvatistan, Azerbaycan yarışlarında iyi bir performans göstermiştik. Fas ve Kıbrıs’ta birinci olduk, Rodos’ta da bir etapta kürsüye çıktık. Şimdi Çin’de Bisiklet Otoriteleri için çok önemli bir etapta hem kürsüye çıkmış olduk, hem de tırmanışlarda başarı elde ettik. Bu başarılar devam edecek. Çin’de daha 11 gün var, zorlu etaplar bulunuyor. 13. etap tamamlandığında takım olarak da iyi bir noktada bitireceğimize inanıyorum. Çin’de daha podyuma da çıkarız diye düşünüyorum. Takımın havası iyi, sporcularımızın kendine güvenleri tam, bu da başarıyı getirecektir. Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Bisiklet turunda iyi bir netice almak istiyoruz, onun için de çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor” dedi.
 
“TORKU ŞEKERSPOR, BAŞARININ TESADÜF OLMADIĞINI GÖSTERDİ”
Antrenör Branco Filip, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bize desteklerini hiç esirgemeyen Başkanımız Recep Konuk’a çok teşekkür ediyorum. Torku Şekerspor, başarının tesadüf olmadığını herkese göstermiş oldu. İyi takım olmayı başarıyoruz, birbirimizi başarıya taşıyoruz, bu tempoda devam edeceğiz ve başarılarımızın artarak devam edeceğine inanıyorum, bütün sporcularımıza ve çalışma arkadaşlarıma da verdikleri mücadeleden dolayı teşekkür ederim.”