"İKTİSADİ HAYATIN ETKİN AKTÖRÜ OLARAK SOSYAL HAYATA DA DOKUNUYOR, EĞİTİM, SAĞLIK GİBİ PROJELERLE İNSANIMIZA EL UZATIYORUZ"

KONYA ŞEKER’DE YÜKSEK KATILIMLI KAN BAĞIŞI KAMPANYASI YAPILDI, KAMPANYAYA 10. KEZ KATILAN 55, 25. KEZ KATILAN 18 ÇALIŞANA BRONZ VE GÜMÜŞ MADALYA VERİLDİ

KONUK; YATIRIMLARIMIZLA ÜRETİCİNİN EKMEĞİNİ BÜYÜTÜYOR, KAN BAĞIŞI GİBİ KAMPANYALARLA DA DERDE DERMAN OLUYORUZ

KONUK; İKTİSADİ HAYATIN ETKİN AKTÖRÜ OLARAK SOSYAL HAYATA DA DOKUNUYOR, EĞİTİM, SAĞLIK GİBİ PROJELERLE İNSANIMIZA EL UZATIYORUZ

"Konya Şeker olarak bizim bir duruşumuz, tavrımız var. Bu duruş ve tavır sadece ekonomik alanla da sınırlı değildir, biz iktisadi sahada yaptıklarımızla üreticinin ekmeğini büyütüyor, binlerce kardeşimizin elinin ekmek tutmasını sağlıyoruz. İktisadi hayatın etkin aktörü olarak sosyal hayata da dokunuyor, ağaçlandırma gibi projelerle kökten bağlı olduğumuz topraklarımıza sahip çıkıyor, eğitim, sağlık gibi projelerle insanımıza el uzatıyor, Organ Bağışı ve Kan Bağışı gibi kampanyalara gösterdiğimiz yüksek katılımla da ihtiyaç sahiplerinin yanında oluyor, derde derman olsun diye bedenimizle de onların yanında oluyoruz. Organ Bağışı Kampanyası ile Türkiye’de kurumsal olarak en yüksek bağışçı katılım oranına ulaşmış, bundan dolayı da Konya Şeker, Sağlık Bakanlığı tarafından “Sosyal Sorumluluklarını Yerine Getiren Kurum” sertifikası ile ödüllendirilmişti, sağlık alanındaki bir başka sosyal sorumluk projesi olan Kan Bağışı Kampanyası da kesintisiz devam edecek" diyerek Konya Şeker'in vizyonunu ortaya koyan 25. ve 26. Dönem Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk'un önderliğinde 2007 yılında başlatılan ve her yıl periyodik olarak devam eden Kan Bağışı Kampanyasına destek veren Konya Şeker personeli, Kızılay’dan Kan Bağışı ödülü aldı. 

Başkan Konuk’un da bizzat katılarak kan bağışında bulunduğu kampanyada 10 ve 25 kez kan veren Konya Şeker çalışanlarına gümüş ve bronz madalya verildi ve Konya Şeker, bu anlamda da ülke genelinde kurumsal şirketlerde rekor sayılabilecek bir seviyede bağışta bulunarak farkını gösterdi. Programda, Panagro Et Süt Entegre Tesislerine, kurumsal olarak Kan Bağışı Kampanyasına vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür beratı da verildi. Konya Şeker’in merkez ve diğer yerleşkelerinde kampanyanın başlangıcından bu yana 3.998 ünite kan bağışında bulunuldu. “KAN BAĞIŞIYLA ŞİFA BEKLEYEN HASTALARA UMUT OLUYORUZ”

"Konya Şeker ailesinin gerek organ bağışı, gerekse kan bağışı kampanyası vesilesiyle sergilediği hassasiyet ve her arkadaşımızın gönülden katılımı, bu ailenin ülkeye ve bu ülkenin insanına gösterdiği sevgisinin işaretidir. Konya Şeker olarak bizim bir duruşumuz, tavrımız var. Bu duruş ve tavır sadece ekonomik alanla da sınırlı değildir. Biz, sosyal hayatta da, sosyal sorumluluk projelerimizde de aynı duruş ve tavrı sürdürmeyi prensip edinmiş bir kurumuz. Bu anlayışımız, sosyal sorumluluk projelerimize de damga vuran anlayıştır. Ağaçlandırma bunlardan sadece biridir. Organ bağışı, eğitim bunlardan bazılarıdır. Kan bağışı da aynı duruşun ve tavrın bir sonucudur. Bu ailenin en büyük özelliği, sorunlara duyarlı olmak ve çözümüne katkıda bulunmaktır. Kan bağışı aslında ihtiyacı olan bir insana el uzatmaktır, ihtiyacı olanın yardım çağrısını duymak, hatta çağrı gelmeden ihtiyacı olan olabilir diyerek tedbiri baştan almaktır, ihtiyaç anında ise çaresizliğin çaresi olmaktır, milletimizin derdine derman olmaktır. Bu bilincimizi hiç kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz” diyen 25. ve 26. Dönem Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk'un önderliğinde 2007 yılında başlatılan “Kan Bağışı” kampanyası bu yıl da devam ediyor.


2007 yılından itibaren bugüne kadar 3.998 ünite kan bağışı yapan Konya Şeker çalışanlarının bu ilgisine Türk Kızılay’ı da ödülle karşılık verdi. Kızılay, ülke genelinde yapmış olduğu kampanya ile kan verenleri ödüllendiriyor. 10 defa kan verene bronz madalya ve plaket, 25 defa kan verene gümüş madalya ve plaket, 35 defa kan verene altın madalya ve plaket veriliyor. Konya Şeker, bu anlamda da ülke genelinde kurumsal rekor sayılabilecek bir seviyeye ulaştı ve Konya Şeker çalışanları 55 adet bronz madalya ve plaket, 18 adet gümüş madalya ve plaket aldı.
Panagro Et Süt Entegre Tesisinde düzenlenen kan bağışı kampanyası ve ödül programına 25. ve 26. Dönem Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk da katıldı. Programda, Panagro Et Süt Entegre Tesislerine, kurumsal olarak Kan Bağışı Kampanyasına vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür beratı da verildi.

 
KONYA ŞEKER, BİRÇOK ALANDA ADINDAN SÖZ ETTİRMEYİ BAŞARIYOR

Ekonomideki etkinliğini, sosyal sorumluluk projeleriyle sosyal hayata da taşıyan ve 2023 yılı vizyonuna uygun olarak dünyanın en büyük gıda şirketleri arasına girme hedefini ilan eden Konya Şeker, eğitimden sağlığa, spordan ağaçlandırmaya kadar birçok alanda adından söz ettirmeyi başarıyor ve örnek gösteriliyor.
“Türkiye Nüfusu Kadar Ağaç” projesiyle Konya Ovasında 19 milyonun üzerinde ağacı toprakla buluşturan Konya Şeker, “Üretene Sağlık” projesiyle de köylerde sağlık taraması gerçekleştirdi, “Organ Bağışı Kampanyası" ile de Türkiye’de kurumsal olarak en yüksek bağışçı katılım oranına ulaştı. Bundan dolayı da Sağlık Bakanlığı tarafından “Sosyal Sorumluluklarını Yerine Getiren Kurum” sertifikası ile ödüllendirilen Konya Şeker, sağlık alanındaki bir başka sosyal sorumluk projesi olan “Kan Bağışı” kampanyasına da devam ediyor. Konya Şeker'in Kan Bağışı Kampanyalarına Konya, Meram, Çumra, Karapınar, Seydibey, Altınekin, Bozkır ve Cihanbeyli Kampüslerindeki tesislerde çalışanlar katıldı.


900 bin çiftçi ailesinin bir iştiraki olan Konya Şeker'in ülkenin her türlü sevincine ve kederine ortak olduğunu ifade eden Başkan Recep Konuk, “biz iktisadi sahada yaptıklarımızla üreticinin ekmeğini büyütüyor, binlerce kardeşimizin elinin ekmek tutmasını sağlıyoruz. İktisadi hayatın etkin aktörü olarak sosyal hayata da dokunuyor, ağaçlandırma gibi projelerle kökten bağlı olduğumuz topraklarımıza sahip çıkıyor, eğitim, sağlık gibi projelerle insanımıza el uzatıyor, Organ Bağışı ve Kan Bağışı gibi kampanyalara gösterdiğimiz yüksek katılımla da ihtiyaç sahiplerinin çağrısına ihtiyaç kalmadan onların yanında oluyor, derde derman olsun diye bedenimizle de onların yanında oluyoruz” dedi.