ÇİNDE TORKU ŞEKERSPOR RÜZGÂRI ESİYOR, 10 ETAPTA DA ÖRKEN BİRİNCİ

 
2017 sezonunda elde ettiği başarılarla göz dolduran, Türkiye'nin tek kıta bisiklet takımı Torku Şekerspor, Çin’de gerçekleştirilen Mavi Göl Turu'nda da (Tour of Qinghai Lake) başarılarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Torku Şekerspor 10. Etapta da Ahmet Örken’le birinci oldu.


 
10’UNCU ETAPTA DA AHMET ÖRKEN BİRİNCİ OLDU
Çin’de gerçekleştirilen Mavi Göl Turu'nda (Tour of Qinghai Lake)  10. Etap olan 148 kilometrelik Sonmingyan – Dingxi koşusunda Torku Şekerspor’dan Ahmet Örken birinci oldu.
Böylece 10 etap sonunda Torku Şekerspor ikisi birincilik olmak üzere toplamda 14 defa podyuma çıkmış oldu. Sprint forması da halen Ahmet Örken’de bulunuyor.                         
Sonmingyan – Dingxi etabında ilk üç şu şekilde oluştu;
1- Ahmet Örken - Torku Şekerspor
2- Vitaliy Buts - Kolss Bisiklet Takımı
3- Szymon Sajnok - Attaque Ekibi Gusto
 
Zorlu etaplarıyla otoritelerin dikkatini çeken Tour of Qinghai Lake, bu yıl da hava koşulları ve yüksek rakım tırmanışlarıyla yarışçıları oldukça zorluyor.
Yoğun tempo ile çalışmalarını sürdüren Torku Şekerspor, 10. Etapta da kürsünün en üstünde yer almayı başarırken, takımdaki uyumun üst seviyede olması dikkatlerden kaçmadı.
Ahmet Örken’e takım arkadaşları Nazım ve Muhammet’in yoğun desteği de koşuda dikkat çeken bir diğer unsurdu.
Bundan sonra koşulacak olan Tour of Qinghai Lake’in 11. Etabı 240 km, 12. Etap 105 km ve 13. Etap ise 111 km.
Torku Şekerspor’un antrenörü Branco Filip yaptığı açıklamada son 3 etabında çok zorlayıcı etaplar olduğunu bildiklerini kaydederek, yakalanan uyumla kalan 3 etapta da podyum görmeyi hedeflediklerini söyledi.
 
“BAŞARIYI UYUM GETİRDİ”
Tour of Qinghai Lake’in yıldızlarından olan ve 10 etapta iki birincilik almayı başaran Torku Şekerspor Sporcusu Ahmet Örken’de yaptığı açıklamada, başarıyı uyumlu mücadelenin getirdiğini ifade ederek, “arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bu galibiyetin gelmesi için beni çok iyi taşıdıklarını ifade edebilirim. 10 etabı da almayı başardık. Mutluluğumu kelimelerle tarif edemem. Çok yoruluyoruz ama başarı hepimizi mutlu ediyor. Recep Konuk Başkanımıza, Konya Şeker Ailesine layık bir netice ile buradan döneceğimize inanıyorum. Bize inanan, destek olan herkese de teşekkür ediyorum.
Önümüzde 3 etap var bu etaplarda da takım halinde en iyi yerde olmak için mücadele edeceğiz. Şu anda iyi bir hava yakaladık, bu havayı turun sonuna kadar koruyabilirsek buradan takım halinde de ilk üç de gideriz. Buna inanıyorum. Buradaki başarımız hem ülkemizdeki Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu için hem de Rio için ön açıcı olacak, başarımızı artırarak devam ettireceğimizi ifade edebilirim” dedi.