BAŞKAN ERKOYUNCU; BAYRAM AVANSIMIZ 1 TEMMUZ CUMA GÜNÜ 17.30’DA HESAPLARA YATIYOR

Ülke ve bölge tarımının lokomotifi Konya Şeker, üretici ortaklarının Kurban Bayramını rahat geçirmeleri için, Başkan Ramazan Erkoyuncu’nun, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifinin 70. Olağan Mali Genel Kurulunda vermiş olduğu müjde çerçevesinde bayram avansını bayramdan bir hafta önce hesaplara yatırıyor. 


Konuya ilişkin Konya Şeker yetkilileri bir açıklama yaptı ve ton başına 15 Lira olacak şekilde, toplamda 50 Milyon 190 Bin lira avansın şeker pancarı üreticilerinin hesabına 01 Temmuz Cuma günü saat 17.30 itibariyle aktarılacağını ifade ettiler. 

Bayramdan önce ilki ay sonuna doğru da ikinci avansın ödeneceğini  söyleyen PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Konya Şeker’in attığı adımlarda birinci önceliğinin kurumun pancar üreticilerine destek olduğunu belirterek “Bayram avansımız Cuma günü 17.30’da hesaplara yatıyor. Tarlanın en yoğun ve yorucu günleri bugünlerdir. Bugünlerde verdiğimiz bu avansla inanıyorum ki çiftçilerimize bekledikleri bir destek olacaktır,  yine Genel Kurulumuzda ifade ettiğimiz diğer avansları da Temmuz ayı içinde üreticilerimize aktaracağız. Şimdiden üreticilerimizin  emeklerinin  bereketli olmasını diliyorum. 
Hepsine güzel bir bayram temennisi ile çalışmalarında kolaylıklar dilerim” dedi.