ATATÜRK, CUMHURİYET’LE BİRLİKTE KALBİMİZDE YAŞAMAYA DEVAM EDECEK


“10 Kasımlarda millet olarak biz, 81 yıl önceki yürek yangınını tekrar yaşar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anarken O’nun emanet bıraktığı düstur ve ilkelere sahip çıkmanın O’nu yaşatmak olduğunu biliriz. Türk milletinin O’nun liderliğinde verdiği bağımsızlık savaşının ve muasırlaşma hamlesinin dünyada bir eşi daha yoktur. Atatürk’ün milletimizle birlikte, mazlum milletlere örnek olan ve 20. yüzyılın bütün bağımsızlık savaşlarına ilham veren başarısı, sonsuza dek bize ışık tutacak ve güç verecektir” 
diyen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, yayınladığı bir mesajla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 81’inci yıldönümünde saygıyla ve minnetle andı. Ayrıca 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle Konya Şeker'de yoğun katılımla bir anma programı düzenlendi.  
 
KONYA ŞEKER’DEN ATA’YA SAYGI

Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmayı görev kabul eden, dini ve resmi bayramlarda bir araya gelmeyi gelenek haline getiren Konya Şeker ailesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının sene-i devriyesinde Konya Şeker Kampüsünde gerçekleştirilen törene, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri ile çalışanları,  Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi yöneticileriyle akademisyen ile AB Holding bünyesindeki iştiraklerin yöneticileri ve Konya Şeker çalışanları katıldı. Program, Atatürk büstüne çelenk konulmasıyla başladı. Büyük Önder’in, 81 yıl önce ebediyete intikal ettiği 09.05’de tüm ülkede başlayan siren sesleri, Konya Şeker’den de yükseldi ve saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Katılım oldukça yoğundu olduğu programda ayrıca öğrenciler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk için kaleme alınan şiirlerle, Atatürk’ün vefatı sonrası dünya medyasına yer alan haberleri okudular.  

 
10 KASIMLARDA MİLLET OLARAK BİZ 81 YIL ÖNCEKİ YÜREK YANGININI TEKRAR YAŞIYORUZ

25. ve 26. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81’inci yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “İstiklal Harbinin önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 81. yıldönümünde eksilmeyen minnet, saygı ve rahmet duygularıyla anıyoruz. 10 Kasımlarda millet olarak biz 81 yıl önceki yürek yangınını tekrar yaşar, O’nu anarken O’nun emanet bıraktığı düstur ve ilkelere sahip çıkmanın O’nu yaşatmak olduğunu biliriz. Bizim için 10 Kasım’lar, O’nun bıraktığı ilelebet payidar olacak dediği en kıymetli mirasa, mirasçılarının bir kez daha sıkı sıkıya sarıldığı, O’nu anarken O’nun emanetine sahip çıkma iradesi ve kararlılığını pekiştirdiği günlerdir. 10 Kasım’lar istiklal-i tam düsturundan sapmayan milletimizin hür ve bağımsız bir millet olarak var olma ve onurlu bir gelecek için kendi kaderine hükmetme mücadelesinin kahraman önderinin hatırasında, başardıklarından güç alarak geleceğe daha kararlı yürümek için dersler çıkarma, O’nun kararlılığından ilham alma, O’nun mücadelesini ve Cumhuriyetimiz için gösterdiği hedefleri unutmama, unutturmama vesilesidir” dedi.

 
ATATÜRK, MİLLETİMİZİN KALBİNDE VE ZİHNİNDE DAİMA YAŞAYACAK

“Türk milletinin O’nun liderliğinde verdiği bağımsızlık savaşının ve muasırlaşma hamlesinin dünyada bir eşi daha yoktur. Atatürk’ün milletimizle birlikte, mazlum milletlere örnek olan ve 20. yüzyılın bütün bağımsızlık savaşlarına ilham veren başarısı, sonsuza dek bize ışık tutacak ve güç verecektir” diyen Konuk, “Atatürk, vefakar ve kadirşinas milletimizin kalbinde ve zihninde daima yaşayacak ve milletimiz düştüğü noktada ayağa kalkmasına önderlik eden, O’nun manevi liderliğinde çağları aşan tarihi yürüyüşünü ebediyete kadar sürdürecektir.
Atatürk, bizlere emanet ettiği Cumhuriyet’le birlikte kalbimizde, fikirlerimizde ve dualarımızda dipdiri, capcanlı yaşamaya devam ediyor, devam edecek. Cumhuriyetimizin istiklal ve istikbali için O’nun gösterdiği hedefe sapmadan ilerleyen üreticiler olarak, Kurucu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 81’inci yılında bir kez daha rahmet, minnet, saygı ve bağlılıkla anıyoruz” şeklinde konuştu.