Konya Şeker'den Ata'ya Saygı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 78’inci yıldönümünde Konya Şeker ailesi tarafından düzenlenen törenle anıldı. Konya Şeker merkez kampüsünde gerçekleştirilen program Atatürk Büstüne çelenk konulmasıyla başladı.


GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, DUALARLA ANILDI

Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmayı görev kabul eden, dini ve resmi bayramlarda bir araya gelmeyi gelenek haline getiren Konya Şeker ailesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde de Ulu Önderi vefatının sene-i devriyesinde dualarla andı. Konya Şeker merkez kampüsünde gerçekleştirilen törene, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu üyeleri, AB Holding bünyesindeki iştiraklerin yöneticileri ile Konya Şeker çalışanları katıldı.

Program Konya Şeker Kampüsünde bulunan Atatürk Büstüne çelenk konulmasıyla başladı. Büyük Önder’in, bundan 78 yıl önce ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05’de tüm ülkede başlayan siren sesleri, Konya Şeker’den de yükseldi ve saygı duruşu ile İstiklal Marşı okundu. Anma töreninde çeşitli okullardan gelen öğrenciler tarafından hazırlanan Atatürk için kaleme alınan şiirler okundu.

“CEPHEDEKİ ZAFERİ TAÇLANDIRALIM Kİ KALICI OLSUN”

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk da 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajında, 10 Kasım’ın kuru bir anmadan ibaret olmadığını 10 Kasımların Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’ün milletimize bıraktığı Cumhuriyetimiz ve onun değerleri ile fikri mirasına da yeniden ve daha sıkı sarıldığımız, O’nun iddiası olan muasır medeniyet seviyesine milletimizin erişmesi için O’nun hatırasından güç aldığımız bir gün olduğunu belirten Başkan Recep Konuk, “Bu vatanı bize bırakanlar, ‘biz bunu yaptık ama sizler de ekonomik istikbalinizi ülke adına kazanmalısınız, bu ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmalısınız’ dedi. Bizim çabamız bunun içindir. İnşallah, Büyük Atatürk’ün kazandığı zaferi bizler de, sizler de ekonomik alanda göstereceğimiz başarıyla taçlandıralım ki, kalıcı olsun” dedi.


“DEMOKRASİDE ÇOK ÖNEMLI MESAFE KAT EDİLDİ”

Tüm dünyanın takdirini kazanan Gazi Mustafa Kemal’in, başkomutan olarak elde ettiği zaferler ve Cumhuriyetimiz ile ismini tarihe yazdırdığını belirten Başkan Recep Konuk, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük eserim” dediği ve gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni, ecdadımızdan aldığımız güç ve ilhamla daha ileriye taşımak, daha güçlü, daha müreffeh bir ülke haline getirmek için mücadele ediyoruz. Türkiye, demokraside ve kalkınma mücadelesinde, özellikle son yıllarda çok önemli mesafeler kat etmiştir. Bununla birlikte, geçmişte olduğu gibi bugün de milletimizin birliğine, ülkemizin bütünlüğüne yönelik saldırılarla karşı karşıyayız. Ama milletimiz Ulu Önderin çizdiği bağımsızlık çizgisinde saldırıların tamamını bertaraf etmektedir” ifadelerini kullandı.

“MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRMEKTE KARARLIYIZ”

“Ülke ve millet olarak, varlığımıza yönelik tehditlerin üstesinden gelmek için yürüttüğümüz mücadelede verdiğimiz kayıpların, özellikle de şehitlerimizin acısını yüreğimizde taşıyoruz” diyen Başkan Recep Konuk “Bu saldırılar karşısında, “Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” ilkesi etrafında sürdürdüğümüz mücadelenin başarıya ulaşacağından asla şüphemiz yoktur. Gazi Mustafa Kemal, bu milletin en zor zamanında liderlik ettiği istiklal ve istikbal mücadelemizi başarıya ulaştırmıştı. Biz de bugün, ülkemizde ve bölgemizde yaşanan olaylar karşısında aynı dirayetle hareket ediyoruz, etmeye devam edeceğiz. Türkiye olarak 2023 hedeflerimiz istikametinde mücadelemizi sürdürmekte kararlıyız. Bu düşüncelerle, vefatının 78. yıldönümünde, Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum"