Başkan Konuk, Çalışanlarla Tek Tek Bayramlaştı

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi ve AB Holding çatısı altındaki şirket yöneticileri ve çalışanları Konya Şeker’in bahçesinde bayramlaştı. Konya Şeker Merkez Kampüsünde gerçekleştirilen bayramlaşma programına katılım oldukça fazlaydı. Çalışanlarla tek tek bayramlaşan ve iyi dilek temennilerini ileten PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, bayramların birlik ve beraberlik günleri olduğunu söyledi. Bayramların birkaç günlük tatilden ibaret olmadığını belirten Konuk, bayramların, paylaşmanın hazzını herkesin her yerde, aynı anda yaşadığı özel ve müstesna günler olduğuna işaret etti. AB Holding ve Konya Şeker ailesinin her bayramı bir önceki bayramdan daha da büyüyerek karşıladığını anlatan Recep Konuk, Konya Şeker ailesine mensup herkesin; kuruma ve kendi ailesine olduğu kadar binlerce üreticiye karşı da mesuliyeti olduğunu vurguladı.

“Hedefi Olmayan Kurumların Kaderi Zorluklardan İbarettir”

Konya Şeker ailesinin her ferdinin çok daha fazla gayret göstermesi, çok daha fazla çalışması, iş disiplininden taviz vermeksizin çalışması gerektiğini dile getiren Başkan Konuk, hedefi olmayan, yeterli gayreti göstermeyen ve iş disiplinine sahip olmayan kurumların ve ülkelerin kaderinin zorluklardan ibaret olduğuna tarihin şahitlik ettiğini kaydetti. Konya Şeker ailesinin başarısına, on binlerce üretici ile Türkiye’nin de ihtiyacı olduğunu vurgulayan Başkan Konuk, “Bizler Konya Şeker ailesi olarak bayramların ülkemizdeki her hanede maddi kaygılardan uzak yaşanması ve bayramların bayram gibi kutlanması için gayret gösteren ve çalışan bir aileyiz. Dolayısıyla sizler bu gayretin sanayideki, endüstrideki bayraktarlarısınız. Sizler tarladaki, tapandaki, ahırdaki, ağıldaki gayreti katma değer oluşturarak taçlandırıyorsunuz. Onun için sizlerin çabası ile sizlerin bu zincire katacakları değer çok kıymetli. Sizlerin göstereceği feraset de çok kıymetli. En başta ben olmak üzere hepimiz çok çalışacağız, işimizi daha iyi yapmak için gayret göstereceğiz” diye konuştu. 

“Yokluk Her Şeyin Kurdudur”

Huzurun en önemli şartlarından birinin refah olduğuna dikkat çeken PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, “Biz kurum olarak huzur ve refahın tesisi için üzerimize düşeni eksiksiz yapmak zorundayız, yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Biz zaten az olanın başında kavga etmek yerine azı çoğaltıp, çoğu huzurla pay eden bir toplum inşası için gayret gösteriyoruz. Bu gayretimizden taviz vermedik asla da vermeyeceğiz. Çünkü biz şunu biliyoruz, yokluk her şeyin kurdudur. Yoklukta farklılıklar hatırlanır. Yoklukta kardeşlik unutulur, gelecek kaygıları düşmanlıkları tetikler. Biz yaptığımız işle, yani yokluğu yok ederek barışın ve huzurun, kardeşlik ve birliğin inşasına hizmet ediyoruz” dedi. 

“Ülkemiz, Bu Zor Günleri De Atlatacak”

Terör olayları nedeniyle bayramın buruk yaşandığını belirten Başkan Recep Konuk, “ülkemiz bir ve beraber olarak bu zor günleri de atlatacak. Aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun. Onlar bu kutsal vatan toprağı için mücadele ediyorlar ve gerektiğinde canlarını feda ederek bu kutsal vatanı koruyorlar. Onlara minnetimiz sonsuzdur, aileleri bizim ailemizdir, çocukları bizim çocuğumuzdur, acıları bizim acımızdır. Terör merör hepsi yalan, bu bir vekâlet savaşıdır. Bugün, hiçbir zaman bir araya gelmez denilen terör örgütleri bir araya gelmiştir. Amaç, Türkiye’yi durdurmak… Ama muvaffak olamayacaklar, hiç şüphe duymuyoruz. Ülkemizin birliğine dirliğine, gelişmesine mani olmak isteyenler şunu bilmelidir; bu millet her türlü ihaneti boğacak kudrettedir, bugün bu ülkeye silah doğrultanlar unutmasın ki silahla gelen silahla gider, bu ülkeyi kutlu yürüyüşünden hiç kimse ve hiçbir güç döndüremez. Ülkemiz büyümeye, güçlenmeye, milletimiz kudretine kudret katmaya devam edecek” dedi.

“Konya Şeker’in Büyümesini Durduramayacaklar”

Konya Şeker’in büyümeye devam ettiğini dile getiren Başkan Konuk, “Bu yıl İSO verilerine göre ülkemizin en büyük 34. kuruluşu haline geldik. Bu rakamlara Panagro, enerji şirketlerimiz ve diğer büyük şirketlerimizin üretimi dâhil değil. Asıl amacın üretim olduğunu, üretenin daha fazla üretmesi için zemin hazırlamak olduğunu aklımızdan hiç çıkarmıyoruz. Bu ülkede şekerin düşmanları var. Geçen gün izledim, bir televizyon kanalında unvanı profesör olan birisi şekerin içinde kimyasallar olduğunu, küp şekerin ise tamamen kimyasallardan üretildiğini söylüyor. Sokaktaki sıradan bir insan bile küp şekerde kimyasal olmadığını, pancar şekerinin kimyasal bir işlemden geçmediğini bilir. Eğer bu sözleri bilmeden söylüyorsa bir kere taşıdığı unvanı hak etmiyor demektir bu kendi ayıbıdır, cehaletidir. Ancak, eğer bilip de yanlış söylüyorsa bu ülkenin hem üreticisine hem de tüketicisine karşı ihanet içindedir ki hiçbir dünyevi menfaat bu günahı örtmeye yetmez. Koca profesör kimyasallardan üretiliyor dediği küp şekerin pancar şekerinin ısıl işlemden geçmesiyle yapışkan hale geldiğini bilmez mi? Bilir elbette ya da bilmeli. Bizde bir laf var biliyorsan söyle feyz alsınlar bilmiyorsan sus adam sansınlar. Adamın konuşup feyz verecek hali yok, bilmiyorsun madem sus seni profesör sanmaya devam edelim. Maalesef son zamanlarda unvanını kişisel menfaatleri için kullanan tetikçiler türedi. Bunlar vicdanlarının sesi olmak yerine cüzdanlarının esiri olarak arzı endam ediyorlar. Bu insanlar yerli üretimden, üreticiden bu çerçevede Konya Şeker’den de rahatsız olanların sesi oluyorlar ve Konya Şeker nezdinde tüm üretici kesime saldırıyorlar. Konya Şeker de Anadolu çiftçisi de bugün daha güçlü, daha büyük ve bu büyümeyi kimse durduramayacak. Konya Şeker bir modeldir, dünyada örnek gösterilen bir modeldir. Bugün üniversitemizle birlikte bilimsel altyapısını da oluşturacağız ve Konya Şeker büyüyecek, dünyanın en büyük 5 gıda şirketinden birisi olacak. Biz büyüdük tarla büyüdü. Konya Şeker ailesi artık içine kapanık değil. Bugün Konya Şeker’i nasıl Türkiye’nin ilk 5 gıda firmasından biri yaptıysak, yarın da dünyanın ilk 5 gıda şirketinden biri yapmayı da hep birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.